Skip to main content

Kahvaltı aşkı - Saklıgöl / Şile


Kahvaltı aşkına pazar sabahı erkenden (8.30 sularında) düştük yollara Şile'ye Karamandere Saklıgöl Restoran'a kahvaltı etmeye . Bostancı'dan takribi 1 saat yol gittikten sonra (yol tıkalı değildi) Kendi kendimize erken geldik diye seviniyorduk ki, otoparkta çok zor yer bulduk. Bu arada arabasını seve, koklayan, çizilmesin diye dikkat eden dostlara söyleyeyim, arabanıza göre bir yer değil :) Yolu belli bir noktadan biraz bozuk ve otoparkta arabanız toz içinde kalıyor. Yeni yıkattığınız arabanızla gitmemeniz tavsiye olunur.

saat 9.30 sularında geldiğimiz mekanda 20 dakika kadar 4 kişilik boş masa bekledik ve şansımıza göl kenarı bir masaya denk geldik. 4 kişilik serpme kahvaltı söyledik. (Kişi başı 35 TL)  Kahvaltının görünümü fotoğraftaki gibi.Biz gayet güzel doyduk. Bir de kadraja sığmayan 1 çaydanlık dolusu çay var. Mekan çok kalabalık olmasına rağmen hizmet aksamadı. Kahvaltı sonrası yürüyüş parkurunda biraz yürüdük, Gölün sol tarafından ilerleyince bir başka ufak tesise daha ulaştık. Orada da yorgunluk kahvemizi içtikten sonra saat 14.30 civarında harekete geçtik. Bu arada tesisin bir noktadan giriş ve çıkışı bulunuyor. Pazar günleri millet çok yoğun geldiği ve park yeri bulamadığı için sağlı sollu yola parkediyorlar ve saat 14.30'da bile çıkmak zaman alıyor.
Son bir not. Ortamda hem Turkcell hem de Vodafone zor çekiyor, mobil internet yok diyebilirsiniz. (Edge seviyesinde bazen gidip geliyor)

Comments

Popular posts from this blog

Netgear Orbi RBK50

Uzun araştırmalar sonucu oturduğum evin arka odalarına ulaşmayan Wi-Fi sinyal sorunu için çözümü buldum. Yıllar boyu Wireless extender kullanıp verim alamamış biri olarak Orbi dertlerime derman oldu. piyasadaki 100TL-200TL bandındaki extenderlardan temel farkı şu:Ana ünite ve uydu ünite 5Ghz 'te kendi arasında özel bir kablosuz hattan konuşuyor bu sebeple sizin wireless internet deneyiminizi etkilemiyor. 
Orbi'nin birden çok modeli var, siz evinizin ölçüsüne göre olan tipini kendiniz seçiyorsunuz. Kutudan 1 adet ana ünite ve 1 adet de uydu ünite çıkıyor. üniteler birbirinin tıpatıp aynısı. İkisinin de üzerinde 4 adet Gigabit ethernet portu birer adet USB 2.0 portu mevcut. Kutudan çıktığında ana ünite ile uydu üniteyi karıştırmamanız açısından güzelce etiket koymuşlar. 

Cihaz  802.11bgn, 2.4 GHz ve 802.11 a/g/n/ac standartlarını destekliyor. 

Misafirlerinize özel ayrı yalıtılmış bir ağ oluşturabiliyorsunuz. Hatta evinizde Amazon Echo (Alexa) varsa sesli komutlarla Misafir ağını …

Türksat'tan Yeni Düzenleme

Geçen haftaki "Kalkan Adil Kullanım Kotası uygulaması ve Türksat Kurnazlığı!" başlıklı yazımda detaylı olarak konudan bahsetmiştim. Muhtemelen Türksat'a benim gibi bir sürü kişiden bir çok tepki geldi. Bundan mı bilinmez, kendileri yeni kotalı tarifelerinin kota aşım GB başına ücretlerini 2TL'den 0.5TL'ye geriletmişler. Bu bana yeterli gelir mi? Gelmez. Geçen hafta Turk.Net' e başvurdum, Şansa Adil Kullanım Kotası uygulanmayan bölgedeymişim. Bu hafta bağlantı gerçekleştiğinde sizlerle durumu paylaşacağım.

Bu arada Öncesi ve Sonrası olarak Türksat'ın web sitesinden aldığım ekran görüntüleri aşağıda


Kalkan Adil Kullanım Kotası uygulaması ve Türksat Kurnazlığı!

Birkaç gün önce burada, facebook'ta ve instagram'da; interneti benim gibi yoğun kullanan kişiler için faydası olacak Adil Kullanım Kotası (AKK) kalkıyor haberini paylaşmıştım. Durumda bir değişiklik yok AKK 1 Mayıs itibari ile kalktı ama durumdan vazife çıkartıp abonelerimizden nasıl daha fazla para alırız diye beyin jimnastiği yapan bazı Internet Servis Sağlayıcılar (ISS) ilginç tarifeler geliştirmiş ve AKK'li tarifelere yeni abone alımını kapatmış. Eğer taahhüdünüz varsa sorun yok gibi duruyor. Ama taahüdünüz bittiyse ya da bitmek üzereyse bizleri zor bir karar bekliyor.

Doğrudan kendimden örnek veriyorum. Yıllardır Turksat Kablo internet kullanıcısıyım. 1 Senedir farklı bir adreste ikamet ediyorum ve ilk taşındığımda binada Türksat kablo altyapısı olduğu için sevinerek abone oldum. 1 Yıldır bir dizi bağlantı sorunu yaşıyor olmam ayrı bir boyut, biz esas konumuzdan sapmayalım. Taahüdümün bitmesine 1 yıl var, bugünlerde bitseydi bakınız durum şu şekilde.

Şu anda kullandı…